Nové fórum
Všetečné otázky => Vše co se vám nechce hledat ve Wiki i pokec => Téma založeno: Emil Vrána Leden 25, 2020, 06:50:27 odpoledne
-
U nás v ulici skončil obchod s květinami. Uvažuji o tom že bych ten prostor pronajal a dal tam prodavačku. Vyplatí se to? Jaké jsou v květinářství tržby, jsou každý den podobné, nebo některé dny vyšší?
-
Asi takhle - jestli nejsi od oboru, vůbec se do toho nepouštěj. Takových kteří viděli vysoké zisky a zkusili to bylo už hodně.
K výši tržeb mohu říct, že jsou velmi různé. Třeba v létě můžeš klidně na dva měsíce zavřít, téměř nikdo nepřijde. V zimě když mrzne tak taky, protože lidé mají strach, že jim květina cestou domů zmrzne a raději nic nekoupí.
V pořadí nejsilnější dnů je jako první a bezkonkurenční 23 prosinec. Kytičku doma na svátky chce snad každý. Ten den stojí celodenní fronta a je jen na šikovnosti prodavačky kolik toho zvládne prodat, protože ti na konci fronty budou odcházet když uvidí, že to neodsýpá.
MDŽ už nikdo nedrží a na Valentýna přijde jen pár mladíků pro jednu růži.
Pořadí je tedy:
1. 23.12.
2. 5.12 Mikuláš
3. Konec školního roku
4. Svátek matek
5. Duben a květen (prodej balkonových rostlin)
Taky ještě stoupá tržba na ženské svátky u hodně rozšířených jmen, jako je třeba Jana, Marie a další.
Není jich ale mnoho.
-
Musíš umět odhadnout kolik prodáš, jinak proděláš kalhoty. Když vezmeš málo, zklamaný zákazník už se nevrátí. Když hodně a neprodáš to, kytky ti chcípnou a vyhodíš je. Proto by neměl začínat nikdo kdo se v tom nevyzná. Můžeš si vzít zkušenou prodavačku která bude vědět jak to chodí, ale ta tě taky bude umět okrádat.
-
Dík za vysvětlení. Tak do toho radši nejdu. Ale nájemné je jen 25000,- měsíčně. Mohl bych tam prodávat třeba boty? to se vyplatí?
-
To záleží na tom jak je ta ulice rušná. Vzhledem k výši nájmu který uvádíš asi moc nebude, protože rušná místa se pronajímají mnohem dráž. Jestli nejsou v blízkém okolí potraviny, zkus večerku s trvanlivými výrobky, abys neměl ztráty.