Autor Téma: Jak se podávají léky psům a kočkám?  (Přečteno 394 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Emilie

  • Host
Jak se podávají léky psům a kočkám?
« kdy: Listopad 30, 2019, 09:13:04 dopoledne »
Dostala jsem od veterináře prášky na odčervení, jak je dostanu do psa a kočky? Nechtějí si je vzít.

Reklama

Jak se podávají léky psům a kočkám?
« kdy: Listopad 30, 2019, 09:13:04 dopoledne »

Offline Lucka

  • Velmi aktivní člen
  • *****
  • Příspěvků: 2325
  • Hodnocení: +69/-0
Re:Jak se podávají léky psům a kočkám?
« Odpověď #1 kdy: Listopad 30, 2019, 09:43:54 dopoledne »
U psa je to jednoduché, protože většina psů potravu hltá. Stačí tedy tabletku zabalit do kousku masa, salámu, nebo sýru, případně zatlačit do kousku másla. Když to podáš psu z ruky, spolkne to sousto i s lékem.

Na kočky tohle bohužel neplatí. Kočka je velmi vybíravá na to co sežere, proto míchat jí léky do jídla je zbytečné, to žrádlo by si nevzala. Ani vody nebo mléka s rozmíchaným lékem se nenapije. Má dobrý čich.  :)
Kočce se musí otevřít tlama a tabletka vložit na kořen jazyku. Potom držet tlamičku kočce zavřenou tak dlouho, než lék spolkne.

Offline Ann

  • Člen*
  • Velmi aktivní člen
  • ******
  • Příspěvků: 1395
  • Hodnocení: +70/-0
Re:Jak se podávají léky psům a kočkám?
« Odpověď #2 kdy: Listopad 30, 2019, 11:18:01 dopoledne »
Přesně tak. Můj pes první sousto pečlivě očichá a s lékem by si ho nevzal. Proto mu napřed nabídnu jen kousek masa, to si očichá a slupne. Druhý kousek už neočichává, proto dávám lék až do druhého sousta. Hlavně s antibiotiky je třeba opatrně, protože páchnou a žádné zvíře si je dobrovolně nevezme.  :)

Náťa

  • Host
Re:Jak se podávají léky psům a kočkám?
« Odpověď #3 kdy: Listopad 30, 2019, 12:56:06 odpoledne »
Já slyšela v soutěži "co na to Češi" že většina lidí se domnívá že lék může kočce namíchat do žrádla, nebo rozpustit do vody.
Kdepak, žrádlo s lékem kočka žrát nebude a raději umře žízní, než by se napila vody která smrdí po léku.
Zajímalo by mě, jakým lidem ty otázky dávají.  :D

Emilie

  • Host
Re:Jak se podávají léky psům a kočkám?
« Odpověď #4 kdy: Listopad 30, 2019, 01:07:49 odpoledne »
Díky všem. Zkusím to, jdu na to.  :D

Offline Matyáš

  • Aktivní člen
  • ****
  • Příspěvků: 486
  • Hodnocení: +15/-0
Re:Jak se podávají léky psům a kočkám?
« Odpověď #5 kdy: Prosinec 01, 2019, 07:42:42 dopoledne »
Tak dej vědět jak to dopadlo. Kdysi jsme měli psa a ani ten si lék zabalený  žrádle nevzal. Museli jsme na to být dva. Jeden držel rozevřenou tlamu a druhý vložil tabletku skoro až do krku.   Další možnost pak už je jenom chodit každý den k veterináři na injekci.

Emilie

  • Host
Re:Jak se podávají léky psům a kočkám?
« Odpověď #6 kdy: Prosinec 10, 2019, 09:41:17 dopoledne »
Tak po dobrém to nešlo. Hodila jsem jim to do krku a držela tlamu.  :)