Autor Téma: Venčení v mrazivém počasí  (Přečteno 513 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Pavko

  • Host
Venčení v mrazivém počasí
« kdy: Listopad 01, 2019, 04:45:35 odpoledne »
Letos budu poprvé venčit psa v mrazivém počasí. Jak zabezpečit psa, aby nepřišel k újmě. O mne nejde, vezmu si tekutý svetr.

Reklama

Venčení v mrazivém počasí
« kdy: Listopad 01, 2019, 04:45:35 odpoledne »

Offline Ann

  • Člen*
  • Velmi aktivní člen
  • ******
  • Příspěvků: 1395
  • Hodnocení: +70/-0
Re:Venčení v mrazivém počasí
« Odpověď #1 kdy: Listopad 01, 2019, 05:39:31 odpoledne »
Pes se venku pohybuje, běhá, zahřeje se pohybem. Mráz mu nevadí.
 Oblékat se musí jen čínští naháči a vyholení jokšíři.  :)
Pokud nebude mrznout víc než -15 stupňů, nijak ho chránit nemusíš.  Něco jiného by bylo, kdyby musel v mraze někde sedět a čekat. Třeba před obchodem, nebo před hospodou.  ;) To už by prochladnout mohl a potřeboval by
ochranu přes záda.
 Ani do velkých mrazů není třeba celá kombinéza do které se pes špatně obléká, stačí přehoz na záda, který se pod bříškem a na prsou a  zapíná na suchý zip. Já mám na psa takový kabátek, zespodu je teplý flís a vrchní strana je nepromokavý materiál. Je dobrý i když moc prší.  :)

Pavko

  • Host
Re:Venčení v mrazivém počasí
« Odpověď #2 kdy: Listopad 01, 2019, 06:14:11 odpoledne »
Citace: Ann  Listopad 01, 2019, 05:39:31 odpoledne
Pes se venku pohybuje, běhá, zahřeje se pohybem. Mráz mu nevadí.
 Oblékat se musí jen čínští naháči a vyholení jokšíři.  :)
Pokud nebude mrznout víc než -15 stupňů, nijak ho chránit nemusíš.  Něco jiného by bylo, kdyby musel v mraze někde sedět a čekat. Třeba před obchodem, nebo před hospodou.  ;) To už by prochladnout mohl a potřeboval by
ochranu přes záda.
 Ani do velkých mrazů není třeba celá kombinéza do které se pes špatně obléká, stačí přehoz na záda, který se pod bříškem a na prsou a  zapíná na suchý zip. Já mám na psa takový kabátek, zespodu je teplý flís a vrchní strana je nepromokavý materiál. Je dobrý i když moc prší.  :)
Díky za vysvětlení, ale nedokáži si přestavit 20 - ti kilového psa s kabátkem ;D a ještě se zeptám se jak zabezpečit tlapky, mazat je nějakým krémem?

Offline Ann

  • Člen*
  • Velmi aktivní člen
  • ******
  • Příspěvků: 1395
  • Hodnocení: +70/-0
Re:Venčení v mrazivém počasí
« Odpověď #3 kdy: Listopad 01, 2019, 06:48:06 odpoledne »
Moje fena má 22 kg.  :) A dlouhou srst, která dlouho schne. Není to kabátek, nevím jak to přesně pojmenovat, jen přehoz přes záda a klouby, který drží pásem ovinutým pod bříškem a zapíná se suchým zipem na tom pásu. Přehodíš přes záda, pod bříškem ovineš ten pás a slepíš. Snadno rychle jednoduše.  :) Do 9 let nenosila nic, ani v mraze, ale starším psům už je vhodné záda a klouby chránit.
Místo pláštěnky to používám jen když je kolem nuly a leje jak z konve.  :) Kdo by chtěl doma mokrého psa.  :D

Offline Ann

  • Člen*
  • Velmi aktivní člen
  • ******
  • Příspěvků: 1395
  • Hodnocení: +70/-0
Re:Venčení v mrazivém počasí
« Odpověď #4 kdy: Listopad 01, 2019, 06:50:02 odpoledne »
Tlapky mažu vazelínou. Mráz a sníh by jim nevadil, ale solené chodníky a ulice škodí tlapám moc.

Bára

  • Host
Re:Venčení v mrazivém počasí
« Odpověď #5 kdy: Listopad 03, 2019, 10:40:59 dopoledne »
Psa neoblékám. Pes který má podsadu se oblékat do mrazu nemusí.