Autor Téma: Jak a čím bránit hárající fenku před dotěrnými nápadníky?  (Přečteno 2251 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Pavko

  • Host
Jak a čím bránit hárající fenku před dotěrnými nápadníky?
« kdy: Září 15, 2019, 06:05:26 odpoledne »
Včera odpoledne se přichomejtl vesnický ořech a velice se měl k mé fence. Museli jsme před ním utéct na chodbu paneláku do bezpečí. Večer jsem chtěl fenku vyvenčit, ale nápadník stál pod balkonem jako Romeo. Tak moje Julie šla ven až někde po půlnoci. Ale mám obavu, že opět přijde a bude chtít.... Jak Romeovi naznačit, že Julie není pro něj - bičem?!

Reklama

Jak a čím bránit hárající fenku před dotěrnými nápadníky?
« kdy: Září 15, 2019, 06:05:26 odpoledne »

Kamil

  • Host
Re:Jak a čím bránit hárající fenku před dotěrnými nápadníky?
« Odpověď #1 kdy: Září 15, 2019, 06:23:56 odpoledne »
Zavolej odchyt, že tě pes ohrožuje. Pes bez pána běhat venku nesmí. Psa odvezou do útulku, jeho pán to mastně zaplatí a příště si ho ohlídá.

Pavko

  • Host
Re:Jak a čím bránit hárající fenku před dotěrnými nápadníky?
« Odpověď #2 kdy: Září 15, 2019, 06:28:16 odpoledne »
Citace: Kamil  Září 15, 2019, 06:23:56 odpoledne
Zavolej odchyt, že tě pes ohrožuje. Pes bez pána běhat venku nesmí. Psa odvezou do útulku, jeho pán to mastně zaplatí a příště si ho ohlídá.
No tak. Mně ten pes neohrožuje, to Julii a že bych zavolal odchytovku kvůli lásce? Já myslel nějakou pomůcku, třeba pepřák či něco podobného.!

Offline Jakub

  • Velmi aktivní člen
  • *****
  • Příspěvků: 593
  • Hodnocení: +25/-0
Re:Jak a čím bránit hárající fenku před dotěrnými nápadníky?
« Odpověď #3 kdy: Září 16, 2019, 07:19:51 dopoledne »
Nic nepomůže. Jediná možnost je najít majitele psa a přimět ho ho, aby si svého psa odvedl. Nebo ho nechat odvézt. A pes ohrožuje tebe, ne tvoji fenku. Fenka je jistě ráda, že má nápadníka, ale ty nechceš, aby jí udělal štěňata.  ;) U nás se policie na volně běhající psy volá běžně a lidé už vědí, že když se jim ztratí pes, mají ho hledat v útulku.
Pepřák se na psy používat nesmí, může nevratně poškodit zrak i čich.

Offline Patricie

  • Velmi aktivní člen
  • *****
  • Příspěvků: 1327
  • Hodnocení: +27/-0
Re:Jak a čím bránit hárající fenku před dotěrnými nápadníky?
« Odpověď #4 kdy: Září 16, 2019, 07:29:24 dopoledne »
To máš první fenku? Je to pud, ten pes se bude vracet pořád, ničím ho neodeženeš. A když bude naskakovat na tvoji fenu a ty ho shodíš z feny dolů, klidně tě kousne.
Když chce zezadu naskakovat, postav se fence těsně za zadek. Tak mu znemožníš nakrytí. A dá se tak i s fenkou i odejít, držíš jí na krátkém vodítku a jdeš jí těsně za zadkem.

Pavko

  • Host
Re:Jak a čím bránit hárající fenku před dotěrnými nápadníky?
« Odpověď #5 kdy: Září 16, 2019, 08:16:11 dopoledne »
Citace: Patricie  Září 16, 2019, 07:29:24 dopoledne
To máš první fenku? Je to pud, ten pes se bude vracet pořád, ničím ho neodeženeš. A když bude naskakovat na tvoji fenu a ty ho shodíš z feny dolů, klidně tě kousne.
Když chce zezadu naskakovat, postav se fence těsně za zadek. Tak mu znemožníš nakrytí. A dá se tak i s fenkou i odejít, držíš jí na krátkém vodítku a jdeš jí těsně za zadkem.
Fenka zná povel sedni, který jsem vyzkoušel, ale neposlechla. Ale snad už pes se nepřiblíží, protože jsem upozornil majitelku psa na to, aby si ho lépe hlídala, ale pro jistotu klidného venčení si beru sebou složené vodítku a to by v tom byl čert, abych svoji fenku neubránil.

Offline Airy

  • Velmi aktivní člen
  • *****
  • Příspěvků: 1865
  • Hodnocení: +35/-0
Re:Jak a čím bránit hárající fenku před dotěrnými nápadníky?
« Odpověď #6 kdy: Září 16, 2019, 01:48:37 odpoledne »
On se tam bude vracet, kdykoliv se mu podaří utéct a to dokonce i dlouho po té, co tvá fena hárat přestane.  :D
A mimochodem, žádná fena  když hárá, neposlechne. Hormony ji úplně ovládnout, množit se je stejně silný pud, jako žrát.  :)
V době hárání ji vůbec nepouštěj z vodítka, mohla by zdrhnout a vrátit se až nakrytá.  :)

Jitka

  • Host
Re:Jak a čím bránit hárající fenku před dotěrnými nápadníky?
« Odpověď #7 kdy: Září 17, 2019, 03:46:45 odpoledne »
Já naší fenku vždycky zvednu do náručí, když k nám běží nějaký pes.  :)

Pavko

  • Host
Re:Jak a čím bránit hárající fenku před dotěrnými nápadníky?
« Odpověď #8 kdy: Září 17, 2019, 09:53:06 odpoledne »
Citace: Jitka  Září 17, 2019, 03:46:45 odpoledne
Já naší fenku vždycky zvednu do náručí, když k nám běží nějaký pes.  :)
Kolik má kilo, ta tvoje fenka?