Autor Téma: Potvrdíte nebo vyvrátíte mojí tezi?  (Přečteno 957 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Pavko

  • Host
Potvrdíte nebo vyvrátíte mojí tezi?
« kdy: Září 10, 2019, 06:50:54 odpoledne »
Když jsem byl s fenkou na cvičáku, aby se seznamovala s cizími psy, přes plot se kontaktovala s hárající fenou. Její majitelka mi sdělila, že do 14 dní bude moje fenka také hárat. Nějak jsem ji nevěřil a proto se ptám zdejších odborníků na chov psů: Má pravdu majitelka hárající feny?

Reklama

Potvrdíte nebo vyvrátíte mojí tezi?
« kdy: Září 10, 2019, 06:50:54 odpoledne »

Orionka

  • Host
Re:Potvrdíte nebo vyvrátíte mojí tezi?
« Odpověď #1 kdy: Září 11, 2019, 04:10:50 odpoledne »
Nejsem sice zdejší odborník, jsem z iFauny. Ale řeknu ti za všechny, že b]Je to blbost.[/b]

Orionka

  • Host
Re:Potvrdíte nebo vyvrátíte mojí tezi?
« Odpověď #2 kdy: Září 11, 2019, 04:13:00 odpoledne »
Je to blbost

Pavko

  • Host
Re:Potvrdíte nebo vyvrátíte mojí tezi?
« Odpověď #3 kdy: Září 11, 2019, 09:46:33 odpoledne »
Citace: Orionka  Září 11, 2019, 04:13:00 odpoledne
Je to blbost
Už jsem ti dal vědět, že nejsi zběhlá.... ale bylo mi to smazáno.

Orionka

  • Host
Re:Potvrdíte nebo vyvrátíte mojí tezi?
« Odpověď #4 kdy: Září 12, 2019, 07:14:15 dopoledne »
Normální zdravá fena hárá dvakrát do roka. To že se v jinou dobu, než je její podle kalendáře očuchá s jinou hárající fenou její dobu hárání neovlivní. Kdy bude příště hárat si musí hlídat její majitel.

Pavko

  • Host
Re:Potvrdíte nebo vyvrátíte mojí tezi?
« Odpověď #5 kdy: Září 14, 2019, 09:33:55 dopoledne »
Citace: Orionka  Září 12, 2019, 07:14:15 dopoledne
Normální zdravá fena hárá dvakrát do roka. To že se v jinou dobu, než je její podle kalendáře očuchá s jinou hárající fenou její dobu hárání neovlivní. Kdy bude příště hárat si musí hlídat její majitel.
Ano, máš pravdu... ale má fenka začala po níže uvedené době opravdu hárat.

Offline Ann

  • Člen*
  • Velmi aktivní člen
  • ******
  • Příspěvků: 1395
  • Hodnocení: +70/-0
Re:Potvrdíte nebo vyvrátíte mojí tezi?
« Odpověď #6 kdy: Září 28, 2019, 11:47:14 dopoledne »
Je to jen náhoda. Tvoje fenka už byla na hárání připravena, když se setkala s tou hárající fenou. U nás na sídlišti je  hodně fenek, všechny se očuchávají a nikdy nehárají ve stejnou dobu.

Pavko

  • Host
Re:Potvrdíte nebo vyvrátíte mojí tezi?
« Odpověď #7 kdy: Září 28, 2019, 12:31:46 odpoledne »
Citace: Ann  Září 28, 2019, 11:47:14 dopoledne
Je to jen náhoda. Tvoje fenka už byla na hárání připravena, když se setkala s tou hárající fenou. U nás na sídlišti je  hodně fenek, všechny se očuchávají a nikdy nehárají ve stejnou dobu.
Náhoda? Moje fenka, když hárala, byla ve styku s jinou fenkou a náhodně se po týdnu také začala hárat. Asi to je hloupost. Jsou odborníci na tuto problematiku, kteří to můžou potvrdit nebo vyvrátit.

Filip

  • Host
Re:Potvrdíte nebo vyvrátíte mojí tezi?
« Odpověď #8 kdy: Září 28, 2019, 02:35:42 odpoledne »
Ty sis prostě nezapsal minulé hárání své fenky. Kdybys to udělal, věděl bys, kdy uplyne těch šest měsíců a fena bude hárat znovu.
Její hárání nebylo náhodné, jen náhodně vyšlo na dobu jakou ti ta "moudrá dáma" předpověděla.
Je to mýtus, fenky které nežijí ve smečkách své hárání nepřizpůsobují hárání jiných fen. Hárají, když je jejich doba.
To by bylo fajn, kdyby na sídlištích háraly všechny feny najednou.  :)

Pavko

  • Host
Re:Potvrdíte nebo vyvrátíte mojí tezi?
« Odpověď #9 kdy: Září 28, 2019, 03:05:59 odpoledne »
Citace: Filip  Září 28, 2019, 02:35:42 odpoledne
Ty sis prostě nezapsal minulé hárání své fenky. Kdybys to udělal, věděl bys, kdy uplyne těch šest měsíců a fena bude hárat znovu.
Její hárání nebylo náhodné, jen náhodně vyšlo na dobu jakou ti ta "moudrá dáma" předpověděla.
Je to mýtus, fenky které nežijí ve smečkách své hárání nepřizpůsobují hárání jiných fen. Hárají, když je jejich doba.
To by bylo fajn, kdyby na sídlištích háraly všechny feny najednou.  :)
Pokud jsi odborník na chov psů, možná tě chápu, jinak raději nepiš své rozumy.

Olina

  • Host
Re:Potvrdíte nebo vyvrátíte mojí tezi?
« Odpověď #10 kdy: Září 29, 2019, 08:17:52 dopoledne »
Citace: Filip  Září 28, 2019, 02:35:42 odpoledne

To by bylo fajn, kdyby na sídlištích háraly všechny feny najednou.  :)

Mám psa a to bych vážně ocenila. Celý rok nemá klid. :D Jako by se nemohly domluvit a hárat všechny, když jedna z nich začne.  :D

Fíkovnice

  • Host
Re:Potvrdíte nebo vyvrátíte mojí tezi?
« Odpověď #11 kdy: Září 29, 2019, 09:06:57 dopoledne »
Citace: Pavko  Září 10, 2019, 06:50:54 odpoledne
Když jsem byl s fenkou na cvičáku, aby se seznamovala s cizími psy, přes plot se kontaktovala s hárající fenou. Její majitelka mi sdělila, že do 14 dní bude moje fenka také hárat. Nějak jsem ji nevěřil a proto se ptám zdejších odborníků na chov psů: Má pravdu majitelka hárající feny?
Takové "odbornice" jsou nejlepší.  ;) Klidně ti řekne, že fenka musí mít jednou za život štěňata a že nejlepší krmivo je Royal Canin. Nebo, že na průjem je nejlepší čokoláda.  :D

Irma

  • Host
Re:Potvrdíte nebo vyvrátíte mojí tezi?
« Odpověď #12 kdy: Září 29, 2019, 10:33:28 dopoledne »
Bohužel většina lidí co vlastní fenku ani neví, že hárání nezačíná když si všimnou krve na pipce fenky. To už je rozháraná asi týden.  ;)

Nina

  • Host
Re:Potvrdíte nebo vyvrátíte mojí tezi?
« Odpověď #13 kdy: Září 30, 2019, 09:56:40 dopoledne »
Citace: Irma  Září 29, 2019, 10:33:28 dopoledne
Bohužel většina lidí co vlastní fenku ani neví, že hárání nezačíná když si všimnou krve na pipce fenky. To už je rozháraná asi týden.  ;)
A jak se pozná začátek hárání?

Offline Ann

  • Člen*
  • Velmi aktivní člen
  • ******
  • Příspěvků: 1395
  • Hodnocení: +70/-0
Re:Potvrdíte nebo vyvrátíte mojí tezi?
« Odpověď #14 kdy: Září 30, 2019, 10:58:10 dopoledne »
Začátek hárání poznáš tak, že fena víc pije a venku čůrá po troškách na každém rohu. Píše tak zprávu kolemjdoucím psům a udává jim směr, kudy mají jít.  :)
Také si občas líže vulvu, ale krev tam ještě vidět není, jen slaboučký světlý výtok. Ten poznáš tak, že ji zkusíš vytřít kouskem vatičky. Když se výtok objeví, je to první den hárání. V té době už ji psi se zájmem očuchávají, ale fena je odhání. Krev se objeví asi až po týdnu, to už fena hárá 7 den.
Desátý až čtrnáctý den hárání krev ustane a výtok je jen světlá vodička. To je doba, kdy je fena připravena množit se a bude se psům nastavovat. Doba plodnosti feny trvá jen několik dní, pak se znovu objeví krev. Fena se ještě stále  nastavuje, ale při spojení už by nebyla oplodněna.
Barva krve se poté mění na tmavou a výtok pomalu ustává.  Tím hárání končí.