Autor Téma: Může se půlit Endiaron?  (Přečteno 1311 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Marie

  • Host
Může se půlit Endiaron?
« kdy: Srpen 26, 2019, 04:27:28 odpoledne »
Tabletka endiaronu je na váhu 40 kg. Můj pes má 20 kg. Můžu mu dát půl tablety? Někde jsem četla, že se půlit nesmí, protože by se mohlo stát, že všechna účinná látka je jen v půlce tablety. Kdyby to tak bylo a já mu dala zrovna tu půlku ve které je všechna účinná látka, mohla bych ho předávkovat.
Je to tak?
Děkuji za odpověď, ale nepište mi prosím, že lidský lék pes nesmí. Endiaron mi před časem doporučil veterinář v případě, že nezabere nic jiného. Já se tenkrát na půlení zapomněla zeptat.

Reklama

Může se půlit Endiaron?
« kdy: Srpen 26, 2019, 04:27:28 odpoledne »

Pavko

  • Host
Re:Může se půlit Endiaron?
« Odpověď #1 kdy: Srpen 26, 2019, 04:45:21 odpoledne »
To, co jsi četla o půlení tablet je snad sranda. Ty jsi ještě nebrala tablety, které se mohou půlit? Copak to je technicky možné, aby léčivé účinky byly jen v jedné půlce - ve které? ???
Já toho o psech mnoho neznám, ale Endiaron se může aplikovat i psům.

Marie

  • Host
Re:Může se půlit Endiaron?
« Odpověď #2 kdy: Srpen 26, 2019, 04:52:10 odpoledne »
Děkuji za odpověď. Taky mi to bylo divné. Kdyby tam bylo účinné látky jen na půl tablety, udělali by ji přece menší.  :) Ale na internetu tato informace opravdu je. Dokonce to někdo napsal i web pro psy.

Pavko

  • Host
Re:Může se půlit Endiaron?
« Odpověď #3 kdy: Srpen 26, 2019, 04:54:15 odpoledne »
Citace: Marie  Srpen 26, 2019, 04:52:10 odpoledne
Děkuji za odpověď. Taky mi to bylo divné. Kdyby tam bylo účinné látky jen na půl tablety, udělali by ji přece menší.  :) Ale na internetu tato informace opravdu je. Dokonce to někdo napsal i web pro psy.
Nesmíš věřit všemu co se píše na internetu. Osobní zkušenost.

Jan

  • Host
Re:Může se půlit Endiaron?
« Odpověď #4 kdy: Srpen 31, 2019, 08:12:34 dopoledne »
Je spousta lidí kteří nepřemýšlí, ale chtějí se svými "vědomostmi" pochlubit.  ;)